Elma sirkesi nasıl zayıflatır

Konusu 'Diyet Soru & Cevap' forumundadır ve Melike tarafından 17 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Melike

Melike Yeni Üye www.pembeoje.com

Bilenler mutlaka vardır bilmeyenler ve merak edenler için tam bir şifa kaynağı olan sağlıktan zayıflamaya insan vücüduna bir çok etkisi ve faydası bulunan elma sirkesi nasıl zayıflatır zayıflamaya olan etkileri nelerdir.

Elma sirkesinin iyi bir zayıflama iksiri olduğunu pek çok insan bilmektedir. Elma sirkesi kullanımı tarih olarak asırlar önceye dayanmakta ve bu zayıflatan içecek, sağlık alanında değişik hastalıklara karşı yaygın bir biçimde yaklaşık 3 bin yıldır kullanılmaktadır. Elma sirkesinin sağlığa faydaları olduğu kadar kilo verme amacıyla da kullanılmakta olduğunu biliyoruz. İçerisinde barındırdığı besin maddeler, enzimler, organik maddeler ve bitkisel asitler nedeniyle elma sirkesi, doğanın neredeyse tüm faydalı vitaminlerini içerisinde barındıran bir sağlık şifa deposu olarak adlandırılabilir.

Bizler için elma sirkesi iştah kesen ve metabolizma hızını artıran etkileri ile ön plana çıkmaktadır. Elma sirkesi bir yandan vücuttaki zararlı toksinlerin ve ödemin atımı ile hücrelere daha fazla oksijenin ulaşmasına yardımcı olurken, diğer yandan da damarları açıcı etki yapmakta ve vücutta kilolara neden olan ödem adını verdiğimiz toksin içeren lenf sıvısının fazlasının vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır.

Elma sirkesinin kandaki yağları, trigliserid ve kolesterol gibi zararlı maddeleri eriterek lenf ve karaciğer yoluyla böbreklerden vücuttan atılmasına da yardımcı olduğunu biliyoruz.

Aşağıda sizlere verdiğimiz basit zayıflama taktiklerini uyguladığınız takdirde elma sirkesi ile zayıflama kürü kesinlikle çok basit ve sonuç alıcı faydalar doğuracaktır. Bulabilirseniz doğal elma sirkesi en güzelidir.Bazı markaların organik sirkeleri de kullanılabilir. Dileyenler tat vermesi için bir kaşık çiçek balı ve aroma vermesi amacıyla papatya çayı da ekleyebilirler. Sinameki tozu da 1 çay kaşığı kullanılırsa elma sirkesi ile zayıflama etkisini güçlendirmektedir.

Elma Sirkesi Kürü Yapılışı ve Kullanımı
    1) Elma Sirkesi Bal Su Formülü Evde Nasıl Hazırlanır?
    Öncelikle 2 tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak suyun ya da papatya çayının içerisine döküyoruz ve dilerseniz bal ve sinameki tozu da ekleyebilirsiniz. Ancak sinameki tozunun içerisinde şeker olmamalıdır. Bu elma sirkesi formülü kaşıkla bir güzel karıştırıldıktan sonra, zayıflama, kilo verme ve kolesterol düşürmek için kullanıma hazırdır.

2) Elma Sirkesi Zayıflamak İçin Nasıl İçilmeli ve Tüketilmeli?
    Elma sirkesi ile zayıflamak için yemeklerden yarım saat kadar önce bir çay bardağı kadar hazırladığınız karışımdan içmelisiniz.Mide sorunu yaşarsanız yemeklerden sonra için.

3) Elma Sirkesi Kürü Yaparken Egzersiz ve Spor Faydalı Mıdır?
    Zayıflama hızını artırmak için haftada 3-4 kez ve günde de sabah öğle akşam olmak üzere her birinde 15 dakikalık zayıflama hareketleri yapmanız faydalı olacaktır.

4) Elma Sirkesi Kürü ve Su içmenin Faydaları
    Elma sirkesi kürü uygularken gün içerisinde yeteri kadar su içmek, hem vücuttan toksin ve ödem atıcı etki yapacak hem de bağışıklık sistemini güçlendirecektir.

5) Elma Sirkesi Zayıflama Kürü Yaparken Diyet Yapılabilirmi?
    Elma Sirkesi kürü ile birlikte uygulanacak uygun bir diyet listesi, sizlerin kalıcı yoldan kilo verebilme çabalarına destek olacaktır

Elma sirkesi kürünü kimler yapabilir ?
    Mide sorunu ve mide rahatsızlığı olmayan herkes yapabilir.

2. Zişan

Zişan Yeni Üye www.pembeoje.com

Elma sirkesi kürünün hazırlanması çok kolay uygulamada öyle bu tarz faydalı paylaşımları çok seviyorum teşekkürler.

3. Almila

Almila Yeni Üye www.pembeoje.com

sirkenin zayıflatıcı etkisi olduğunu bilmiyordum enteresan geldi bana.

4. sibelarmutlu

sibelarmutlu Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben elma sirkesi kürü ile uzun sure form da kaldım ve yavas da olsa kilo verdim

5. Asudesu

Asudesu Yeni Üye www.pembeoje.com

metapolizmayı çalıştırmada çok faydalı

6. Gece

Gece Yeni Üye www.pembeoje.com

sirkeyi sevmeye başladım genelde kokusunuda tadınıda sevmem ama bundan sonra kendimi zorlayacağım sanırım;)

7. Deren

Deren Yeni Üye www.pembeoje.com

sirkenin tadını bilmem desem doğru olur yıllar önce bir yudum aldım o gün bugün bir daha asla içmedim kulanmadım.

8. lale

lale Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben sirke hiç bir şekilde içemiyorum bogazımı çok yakıyor sizce nasıl sirke tüketebilirim Tavsiyesi olan varmı.

9. Hazan

Hazan Yeni Üye www.pembeoje.com

elma sirkesinin faydalarını ve zayıflattığını ilkkez buradan öğrendim teşekkürler.

10. Ayten

Ayten Yeni Üye www.pembeoje.com

elma sirkesi gerçekten zayıflatıyomu benim boğazım çok yanıyor içemiyorum ne yapmam gerekir.

Sayfayı Paylaş