Peynirli tepsi böreği tarifi.

Konusu 'Benim Mutfağım' forumundadır ve Atiye tarafından 13 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Atiye

Atiye Yeni Üye www.pembeoje.com

Bugün hem kolay hemde pratik olan peynirli tepsi böreğini yaptım hazır yufkadan yaptığım börek güzel olunca sizlerlede paylaşmak istedim hanımlar.

Peynirli tepsi böreği için malzemeler:
    5 adet yufka

sos için:

1 su bardağı süt

1 su bardağı sıvıyağ

2 adet yumurta

İçi için:

100 gr peynir

5 dal maydonoz

Arzuya göre yarım kırmızı biber

Üzeri için:

çörek otu

Peynirli tepsi böreği nasıl yapılır
    Bir adet bütün yufkayı kenarlardan taşacak şekilde yağlanmış orta boy tepsiye serin.

Sos malzemelerini çırparak karıştırın ve yufkanın üzerine kaşıkla dökerek fırça veya kaşığın tersi ile her yere dağılmasını temin edin.

Üzerine ikiye böldüğünüz yufkanın yarısını koyarak diğer yufkaları da aynı şekilde ortasına gelene kadar dizin .Eklediğiniz her yufkada yine sos için aynı işlemi tekrarlayın.Ortasına peynir maydonozve biber karışımını serpiştirip diğer yufkalarıda üzerine aynı şekilde sos dökerek dizin.Tepsinin kenarından taşan yufkaları üzerine kapatarak sosun kalan kısmını dökün ve üzerine sürün .Çörek otu serpiştirerek 170 c fırında pişirin .Ilık veya sıcakken servis yapmanızı öneririm.

2. semiramis

semiramis Yeni Üye www.pembeoje.com

Bu börek tarifini ben biliyorum çok güzel oluyor.

3. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

Canım tarif için teşekkürler akşam yemeğine yaptım peynirli tepsi böreğini hem kolay hemde çok lezzetli bir tarif.

Sayfayı Paylaş